top of page

Rajčatová polévka s avokádem a sýrem

Množství pro 4 - 5 osob


Sytá a výživná rajčatová polévka s pečenou zeleninou uvnitř a avokádem a goudou navrch. Je hotová za chvilku a zaručeně s ní okouzlíte.


Tím, co jíme, můžeme významně ovlivnit svět okolo sebe a tak i tady platí: všeho s mírou. Na pěstování avokáda se spotřebuje ohromné množství vody. Na spotřebu vody na produkci masa to pořád nemá, ale stejně... Třeba v Chile díky tomu hrozí velká ekologická katastrofa. Když už kupuji avokádo, vybírám ty, které se pěstují ve Španělsku a jsou v biokvalitě.

#krájenárajčata v plechovce 500 g (netto)

#voda 750 ml

#česnek 4 stroužky

#koriandr svazek

#fenykl bulva

#cibule červená 2 kusy

#řapíkatýceler 6 stvolů

#římskýkmín 1/2 lžičky

#gouda 200 g

#avokádo 1 kus

#čilipaprička 2 kusy

#olivovýolej 50 ml

sůl


Zapněte troubu na 190° C. Fenykl, cibuli a řapíkatý celer nakrájejte na kousky, zakápněte olivovým oleje, osolte a dejte péci na 35 minut do trouby.

Rajčata, koriandrové stonky, vodu, česnek a římský kmín rozmixujete dohladka. Přiveďte k varu a vařte 3 minuty.


Pak do polévky přidejte opečenou zeleninu a dosolte.


Podávejte s nakrájeným avokádem, strouhaným sýrem, nakrájenou čili papričkou a lístky koriandru.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

bottom of page