top of page

Rebarborový koláč

Množství na 4 zapékací misky pro cca 4 osoby jako hlavní jídlo


Minulý rok jsem zkoušela rebarborový krambl. Byl skvělý! Tentokrát jsem zkusila rebarboru zapéct v kombinaci se zázvorem na jednoduchém těstě. Ani teď rebarbora nezklamala.


#rebarbora oloupané řapíky 500 g (cca 850 g neoloupaných bez listů)

#sirup domácí 200 ml

Já použila šípkový, ale určitě lze použít i jiný, který máte ve spíži. Bezinkový, bylinkový nebo ovocný. Jak si sirup doma připravit?


#špaldovámouka polohrubá 60 g

Já zkusila kombinaci bambuckého a kokosového.

#mandle sekané 70 g

#vejce 3 kusy

#datlovýsirup 4 lžíce

#prášekdopečiva bezfosfátový 12 gTroubu rozehřejte na 180° C.


Řapíky rebarbory oloupejte a nakrájejte na kousky. Dejte do hrnce a přidejte k nim i oloupaný a nasekaný zázvor a sirup. Přiveďte k varu a na mírném plameni nechte pobublávat 5 minut.


Ovesné vločky, tuk (trochu si nechte stranou na vymazání misek), mandle, rozinky a vajíčka umixujte. Pokud nemáte výkonný mixér, suroviny umelte na mlýnku a smíchejte s vajíčky. Nakonec vmíchejte i mouku a prášek do pečiva.


Do každé misky dejte na dno čtvrtinu těsta a navrch čtvrtinu rebarborové směsi. Dejte do trouby zapéct na 25 minut.


Po vyndání z trouby ještě každý koláč pokapejte datlovým sirupem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Commentaires


bottom of page