top of page

Udon nudle s enoki a kešu

Množství pro 2 osoby


V mých receptech se často objevují asijské houby. Na talíři jsou to opravdové delikatesy. Mají také řadu léčivých účinků. Patří mezi ně třeba shimeji, shiitake, hlíva ústřičná, jidášovo uchu. U nás doma jsou další na řadě srandovně vyhlížející enoki. Jsou to dlouhatánské tenoučké houbičky, které chutnají podobně jako hlíva. Jen si je musíte představit nakrájené na tenoučké plátky.

#udon nudle 180 g

#enoki 100 g

#kešu 100 g

#voda 250 ml

#miso pasta 2 lžíce

#littlegem salát 1 kus (může být i jiný)

#sůl

#tamari sójová omáčka pár lžic na dochucení na talíři

#bazalka čerstvá pár lístků (nejlépe thajská)


Kešu namočte ve vodě přes noc. Pokud máte výkonný mixér, nemusíte je ani namáčet.


Udon nudle také uvařte v osolené vroucí vodě podle návodu (asi 6 minut). Enoki houbičkám odkrojte konce (asi 3 cm) a dejte je na 1 minutu také vařit do osolené vody.


Mezitím si připravte omáčku. Do mixéru dejte kešu, vodu a miso. Rozmixujte dohladka. Salát nakrájejte na nudličky, bazalku nasekejte.


Vše výše uvedené smíchejte dohromady a případně ještě dosolte. Pamatujte ale, že na talíři ještě dochutíte tamari, která je také slaná.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálný nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page