top of page

K D E   J S E M   Z A P O J E N Á

Projektu, do kterého teď vkládám nejvíc energie je tohle "řemeslné bistro kořeněné kulturou". 

Popisek je přesný. Jsme poměrně pestrý tým, který absenci zkušeností v gastru dohání autentičností a přesahem z minulých pracovních životů. A je to znát. Pokud mě v bistru budete chtít potkat, tak největší šanci máte v pátek, kdy se obvykle pohybuji v kuchyni. Jsem tam mezi svými a děsně mě to baví. Přes týden skládám mozaiku kulturního programu a sociálních sítí.  Mám na starost i pořádání Design marketu, kterým se snažíme povznést kulturu místa. 

#tadyrostu #vareni #gastrozkusenostiknezaplaceni #socialnisite #kulturniprodukce #svoucestou #neskutecnytym #odvaznemyslenky #srdcari #kamaradi

Je mi velkou ctí prohlásit, že jsem byla u zrodu časopisu "o všem, co je skutečné".

Díky němu jsem se naučila, co to obnáší psát od srdce a tak, jak to člověk opravdu cítí. Texty jsem psala také s tím, že chci předat nejen myšlenku, ale i energii, kterou ve mně vybrané téma vytvářelo. 

V časáku jsem poznala spoustu zajímavých a inspirativních lidí - později přátel, kteří můj život nesmírně obohatili. Dodnes z toho těžím a jsem za taková setkání vděčná. Naplno jsem tu pocítila, jak vám pod rukama roste komunita na sociálních sítích a co to znamená si s ní vytvářet pouto.

V roce 2024 mi tu budou vycházet moje asijské recepty a možná i pár článků o tvoření. 

#tadyjsemvyrostla #clankyovareni #clankyoekologie #socialnisite #svoucestou #inspirace #neotrelemyslenky #srdcari #kamaradi

Petra s Danem se mnou natočili rozhovor, kde vlastně mluvím o většině témat těchto stránek:

 

 N Á Š   P A S I V N Í   D Ů M

S nadsázkou s mým mužem Ondrou říkáme, že náš pasivní dům v Chodouni je naše "čtvrté dítě". 

Na začátku byla touha po vlastním bydlení v domě z přírodních materiálů, který by nezatěžoval životní prostředí svým provozem. Investici do něj jsme už tehdy viděli jako nejsmysluplnější formu penzijního připojištění. Chtěli jsme malý dům, který bude respektovat své okolí a časem s ním splyne. To už se nyní po letech opravdu děje. A to díky tomu, že jsme okolo zasadili stromy a keře, dům popíná vinná réva a fasáda z modřínu dostala z jasných tónů oranžové přírodní šedou patinu. Je to ale hlavně tím, že dům kopíruje terén, je přízemní a minimalistický. Kde všude náš dům zanechal stopu? 

na konferenci Příběhy domů / sdružení EKODŮM tyto konference pořádá, aby veřejnosti přiblížilo příběhy jednotlivých domů od prvních úvah až po zabydlení a to prostřednictvím jejich majitelů a architektů. Náš dům byl součástí konference v roce 2021. 

v soutěži Adapterra Awards / vyhlašované NADACÍ PARTNERSTVÍ, jež hledá a oceňuje projekty, které ochlazují své okolí a pomáhají zadržovat vodu v krajině. V roce 2020 se dům dostal do finále v kategorii Náš domov. 

v reportáži  Nenápadná dřevostavba / díl pořadu POLOPATĚ České televize z roku 2019 o tom, jaké bylo zadání při navrhování našeho domu. 

v databázi pasivních domů / sdružení CENTRUM PASIVNÍHO DOMU, které dělá již 15 let osvětu zdravém a úspornému bydlení. Pořádá mimo jiné i Dny pasivních domů, kterých se náš dům čas od času účastní. 

v článku Čím méně, tím více / Lucie Němcové, která ho napsala v roce 2018 do časopisu Dřevo&stavby. Náš dům se poté dostal do 2. kola soutěže DŘEVOSTAVBY ROKU. 

 

v článku Dřevostavba u Berouna s vinnou révou na dosah / Vlastimila Růžičky, který zpracoval v roce 2017 příběh našeho domu. Článek vyšel v časopis MŮJ DŮM a dále na portál estav.cz 

v reportáži Aktivní lidé v pasivních domech / pořadu NEDEJ SE České televize z roku 2017 o pasivních domech. Tehdy jsme byli čerstvě nastěhovaní. Dům ještě zářil novotou. 

Je mi velkou ctí, že je náš dům součástí exkurzí pro studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze a Fakulty sociálních věd UK v Praze.  Diskuze se studenty nezatíženými praxí s ideály a odvážnými myšlenkami jsou tak osvěžující!

#domov #tohlejsmemy #prirodnimaterialy #svoucestou #odvaznemyslenky #sikovniremeslnici #stesti #vysnenydum #pasivnidum 

bottom of page