SVOU CESTOU

O MNĚ
Moje vášeň pro vaření mě přivedla k pořádání kurzů vaření, kde se s nadšením dělím o své zkušenosti a recepty.
Vaření je pro mě nejen radostí, ale i cestou, jak přiblížit lidem principy udržitelnosti a lásku k surovinám. Mé kurzy vás zavedou do světa chutí, kde se snoubí tradiční techniky s moderním přístupem. Velký důraz dávám na používání základních - opravdových surovin.
Vedle vaření mě inspiruje tvoření, přírodní stavitelství, zahradničení a permakultura. Všechny moje projekty vznikají tím, že je jednoduše jdu hned zkusit.





Tento projekt je v tuto chvíli uspaný a čeká na další podněty.
Byla jsme pestrý tým, který absenci zkušeností v gastru doháněl autentičností a přesahem z minulých pracovních životů. Já jsem tu - kromě toho, že jsem i měla své místo v kuchyni - skládala mozaiku kulturního programu a komunikace.
Obdrželi jsme ocenění Křišťálový špendlík od společnosti Google (2022) jako nejoblíbenější gastropodnik Středočeského kraje / Lukáš Hejlík zařadil bistro do několika svých knih #GMLH.
Byla to jízda! Bylo to bezva!





Je mi velkou ctí prohlásit, že jsem byla u zrodu časopisu "o všem, co je skutečné".
Díky němu jsem se naučila, co to obnáší psát od srdce a tak, jak to člověk opravdu cítí. Texty jsem psala také s tím, že chci předat nejen myšlenku, ale i energii, kterou ve mně vybrané téma vytvářelo.
V časáku jsem poznala spoustu zajímavých a inspirativních lidí - později přátel, kteří můj život nesmírně obohatili. Dodnes z toho těžím a jsem za taková setkání vděčná. Naplno jsem tu pocítila, jak vám pod rukama roste komunita na sociálních sítích a co to znamená si s ní vytvářet pouto.
Do časopisu sem tam přispívám dodnes.
Petra s Danem se mnou natočili rozhovor, kde vlastně mluvím o většině témat těchto stránek:





S nadsázkou s mým mužem Ondrou říkáme, že náš pasivní dům v Chodouni je naše "čtvrté dítě".
Na začátku byla touha po vlastním bydlení v domě z přírodních materiálů, který by nezatěžoval životní prostředí svým provozem. Investici do něj jsme už tehdy viděli jako nejsmysluplnější formu penzijního připojištění. Chtěli jsme malý dům, který bude respektovat své okolí a časem s ním splyne. To už se nyní po letech opravdu děje. A to díky tomu, že jsme okolo zasadili stromy a keře, dům popíná vinná réva a fasáda z modřínu dostala z jasných tónů oranžové přírodní šedou patinu. Je to ale hlavně tím, že dům kopíruje terén, je přízemní a minimalistický. Kde všude náš dům zanechal stopu?
na konferenci Příběhy domů / sdružení EKODŮM tyto konference pořádá, aby veřejnosti přiblížilo příběhy jednotlivých domů od prvních úvah až po zabydlení a to prostřednictvím jejich majitelů a architektů. Náš dům byl součástí konference v roce 2021.
v soutěži Adapterra Awards / vyhlašované NADACÍ PARTNERSTVÍ, jež hledá a oceňuje projekty, které ochlazují své okolí a pomáhají zadržovat vodu v krajině. V roce 2020 se dům dostal do finále v kategorii Náš domov.
v reportáži Nenápadná dřevostavba / díl pořadu POLOPATĚ České televize z roku 2019 o tom, jaké bylo zadání při navrhování našeho domu.
v databázi pasivních domů / sdružení CENTRUM PASIVNÍHO DOMU, které dělá již 15 let osvětu zdravém a úspornému bydlení. Pořádá mimo jiné i Dny pasivních domů, kterých se náš dům čas od času účastní.
v článku Čím méně, tím více / Lucie Němcové, která ho napsala v roce 2018 do časopisu Dřevo&stavby. Náš dům se poté dostal do 2. kola soutěže DŘEVOSTAVBY ROKU.
v článku Dřevostavba u Berouna s vinnou révou na dosah / Vlastimila Růžičky, který zpracoval v roce 2017 příběh našeho domu. Článek vyšel v časopis MŮJ DŮM a dále na portál estav.cz
v reportáži Aktivní lidé v pasivních domech / pořadu NEDEJ SE České televize z roku 2017 o pasivních domech. Tehdy jsme byli čerstvě nastěhovaní. Dům ještě zářil novotou.
Je mi velkou ctí, že je náš dům součástí exkurzí pro studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze a Fakulty sociálních věd UK v Praze. Diskuze se studenty nezatíženými praxí s ideály a odvážnými myšlenkami jsou tak osvěžující!
