top of page

Čočková polévka s paprikou

Množství pro 2 osoby


Tahle polévka je hodně jednoduchá, netradiční a chutná. Začněte tím, že si oloupete zeleninu a ze slupek si uvaříte vývar, který poslouží jako základ celého jídla.


#čočkačervená loupaná 100 g

#cibule 1 kus

#kapie 1 kus

#řapíkatýceler pár stonků

#novékoření 4 kuličky

#pepř 4 kuličky

voda 1000 ml

#olivovýolej na pokapání hotové polévky

sůl


Cibuli oloupejte, kapii vykrojte jádřinec, celeru odkrojte spodní část. Vše dejte spolu s divokým kořením do hrnce, zalijte vodou a přiveďte k varu. Vařte asi 20 minut a pak slijte. Do vody dejte propláchnutou čočku a vařte 20 minut. Po 10 minutách přidejte na kostičky nakrájenou kapii a cibuli. Osolte a dochuťte lahůdkovým droždím.


Řapíkatý celer nakrájejte najemno.


Polévku nandejte na talíře a ozdobte parmazánem a řapíkatým celerem. Na záver pokapejte olivovým olejem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page