top of page

Čočkový salát s avokádem

Množství pro 2 osoby


Tenhle pikantní čočkový salát s avokádem je plný chutí a to díky výraznému koriandru, lichořeřišnici, česnekovým výhonkům i čili papričkám. Vzpomeňte si na něj, až vám zbyde uvařená čočka.


#čočka zelená, černá (beluga) nebo červená neloupaná uvařená 300 g

#avokádo 2 kusy

Jak poznáte v obchodě, že je avokádo v té správné konzumní zralosti? Opatrně odkloňte stopku a podívejte se na barvu dužiny. Je-li zelená nebo hnědá, nebrat. Pokud je ale pod stopkou žluto-zelená barva, je to to správné avokádo, které potřebujete. Pokud avokádo nepotřebujete hned, tak to se zelenou dužinou prý parádně dojde doma při pokojové teplotě zabalené do novin.

#rajče 4 kusy

#koriandr svazek

#koriandr koření mleté 1/4 lžičky

#česnekovévýhonky 6 kusů (lze použít i 3 stroužky česneku)


Avokádo rozpulte, vydlabejte lžící, vyndejte pecku a rozmačkejte vidličkou. Rajčata nakrájejte na kousky, čerstvý koriandr s květy lichořeřišnice (nějaké si nechte na ozdobu) a česnekovými výhonky nasekejte a vše přidejte k avokádu.


Přidejte i studenou uvařenou čočku, okořeňte čili a koriandrem, osolte a zamíchejte.


Salát můžete ozdobit květy lichořeřišnice a koriandrem.


TIP: Do hotového salátu položte zpět pecky z avokáda. Díky nim avokádo v salátu nezhnědne.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření. Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to. Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

Comentarios


bottom of page