top of page

Květákové karbanátky s čočkou

Množství pro 5-6 osoby


Květákové karbanátky s čočkou podávané s petrželkovými bramborami, #tzatziki a zeleninovým salátem = letní jídlo jak vystřižené.#květák 500 g (menší hlávka)

#vejce 3 kusy

#čočka zelená uvařená 250 g

#ovesnévločky 8 vrchovatých lžic

sůl

#slunečnicovýolej na osmažení nebo potření


Květák rozlámejte na růžičky a dejte vařit do osolené vody na 10 minut. Slijte a květák rozšťouchejte. Pomocí dlaní vymačkejte přebytečnou vodu. Přidejte uvařenou čočku, ovesné vločky, nasekané výhonky a vejce. Osolte a důkladně rozmíchejte. Nechte zhruba 10 minut stát, než vločky nabobtnají. Namočte si ruce a tvarujte karbanátky.


Nyní můžete karbanátky buď položit na pečící papír pomazaný olejem, potřít je i nahoře a upéct v troubě nebo je osmažit na oleji na pánvi.


#jogurt řecký 200 ml

#česnek 5 stroužků

#kopr svazek

sůl

pepř

Okurku nastrouhejte na hrubém struhadle. Vymačkejte vodu. Česnek nasekejte, kopr pokrájejte. Všechny suroviny smíchejte dohromady a pokapejte olivovým olejem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comentários


bottom of page