top of page

Teplý zahradnický salát

Množství pro 4 osoby


Dělat teplé saláty jsem si zvykla minulý rok, když začala zahrada ve velkém plodit zeleninu, které se nedá jíst syrová nebo není alespoň tak dobrá, jako když ji trochu tepelně upravíte. Od té doby mám tyhle saláty moc ráda a to i proto, že se s nimi dá do nekonečna kouzlit co se týká použité zeleniny a bylinek.#cuketa 400 g

#fazolky keříkové 200 g

Použít ale můžete i česnekové výhonky, je-li květen nebo červen a vy česnek pěstujete.

#ghí přepuštěné máslo 4 lžičky

#cibule 2 kusy

#česnek 4 stroužky

#slunečnice 3 lžíce

#sezam 3 lžíce

#feta 250 g

#rozmarýn pár snítek

#šalvěj pár kvítků


Fazolky zbavte krajů a nitek uprostřed a dejte na 3 minuty vařit v páře. Cibuli nakrájejte na měsíčky, česnek na plátky, cuketu na kolečka a ještě je přepulte.


Na velkou pánev dejte přepuštěné máslo a pak rychle na vysokém plameni orestujte cibuli a česnek. Po minutě přidejte cukety a fazolky a restujte další 4 minuty. Na poslední minutu přidejte semínka a osolte.


Na talíři ozdobte fetou a bylinkami. Samozřejmě můžete použít i jiné podle toho, jaké vám zrovna rostou a kvetou.


PS: Musím se pochlubit, že v tomto receptu jsem poprvé zkusila svůj vypěstovaný česnek. Jaký to pocit!


 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření. Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to. Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

Comments


bottom of page