top of page

Lečo s pečenými bramborami

Množství 3 osoby


Jsou jídla, která jsem prostě nikdy nejedla. Jako třeba lečo. Vadilo mi na něm snad úplně všechno - rozvařená zelenina, vajíčko, chuť mleté papriky s vařenou paprikou... S věkem se ale chutě mění, tak jsme si veganské lečo dneska s Ondrou dali a moc jsme si pochutnali. Zásluhu na tom má samozřejmě i fakt, že většina zelenina je od nás ze zahrádky ;-)


#paprika 3 kusy (ideálně různé barvy)

#rajčata sekaná 400 ml nebo čerstvá nebo mražená

#cibule červená 1 střední kus

#olivovýolej 2 lžíce

#jalapeños 1 kusy

#paprika mletá 1 vrchovatá lžička

#tofu marinované 150 g

#petržel svazek

sůl


Cibuli oloupejte a nakrájejte na měsíčky. Dejte ji na pánev na rozpálený olej a zamíchejte. Přidejte pokrájené papriky (sladké i pálivé jalapeños) a restujte zhruba 5 minut. Pak přidejte rajčata, mletou papriku a osolte. Míchejte, dokud se zelenina pěkně nespojí. Odstavte a do leča nastrouhejte nahrubo tofu a osolte. Pokud vám chybí chuť vajíčka, použijte černou sůl (píši o ní zde). Na závěr posypejte nasekanou petrželkou.


Podávejte s bramborami pečenými v troubě.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

bottom of page