top of page

Špagety aglio olio e peperoncino


Množství pro 4 osoby


Nemůžu si pomoci, ale špagety aglio olio e peperoncino je prostě moje nejoblíbenější jídlo na světě. Naučila mě ho moje ségra Ifča. Familiárně mu říkáme álijovky. Mohla bych ho mít klidně každý den a neomrzelo by mě. Přitom je taaaak jednoduché. Stačí pár dobrých ingrediencí a zázrak na talíři je hotový!#špagety špaldové celozrnné 400 g (v suchém stavu)

#česnek 8 stroužků

#petržel hladkolistá menší svazeček

sůl

#parmazán nebo jeho veganská verze podle tohoto receptu 100 gŠpagety dejte vařit v dobře osoleném větším množství vroucí vody. Vařte na skus. Já celozrnné špagety vařím 8 minut. Špagety pak rozdělte na dva díly a připravte postupně. Dohromady by jich bylo na pánvi moc.

Na větší pánvi rozpalte polovinu olivového oleje a krátce na něm osmahněte česnek nakrájený na plátky a nakrájené chilli papričky bez peciček (všeho polovinu). Stačí opravdu jen chvilička - asi minuta, aby česnek nezhořkl. Přidejte polovinu špaget a polovinu petrželky nasekané nadrobno, promíchejte a přendejte na talíř. Ozdobte ještě nastrouhaným parmazánem nebo jeho veganskou variantou.


Na talíř přendavám tak, že vezmu vidličku, namotám na ni požadované množství špaget a přendám pomocí měchačky na talíř. Vytvoří se vám tak krásné hnízdo.

Comentarios


bottom of page