top of page

Sójové boby s miso omáčkou

Množství pro 4 osoby


Krémová omáčka tentokrát se sójovými boby dochucená miso pastou z bobů a ječmene. Chuť použité pasty je poměrně výrazná, a tak už kromě sójové omáčky Tamari a bobkového listu, nebudete k dochucení potřebovat nic. Tahle jídla z pár ingrediencí, kde každé dovolíte vyniknout!


#sójovéboby 250 g (v suchém stavu) #cibule 2 střední kusy #batát nebo #brambora 1 velký kus

#misopasta 1 lžíce

Já použila tuhle ze sójových bobů a ječmene. Chuť je poměrně výrazná.

#sójováomáčka Tamari 3 lžíce #slunečnicovýolej 2 lžíce #bobkovýlist 1 kus #vývarzsojovýchbobů 750 ml #petržel malý svazeček sůl Boby namočte přes noc. Druhý den vodu slijte. Zalijte je čistou vodou tak, aby přesahovala alespoň o 2 cm nad okraj a vařte v tlakovém hrnci 30 minut spolu se lžičkou #majoránka. Luštěniny potom tolik nenadýmají. Pokud nemáte tlakový hrnec, vařte v normálním hodinu. Vývar rozhodně nevylévejte, bude ho potřebovat. Je plný bílkovin. Jakmile máte vývar slitý, properte boby ve vodě a promícháváním se zbavte slupek z bobů. Cibuli i bramboru oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Na másle spolu s bobkovým listem orestujte, až obojí začne lehce hnědnout, pak přidejte zalijte vývarem z bobů (nemáte-li ho dost, doplňte vodou) a vařte na mírném ohni 15 minut. Vyndejte bobkový list a rozmixujte dohladka. Pokud máte výkonný mixér, můžete tam bobkový list nechat. Nyní dochuťte miso pastou a tamari - již nevařte. Ochutnejte a případně ještě dosolte. Podávejte s rýží basmati, kterou uvařte k dokonalosti ;-) a ozdobte nasekanou petrželkou.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálný nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

Comments


bottom of page