top of page

Brokolicový krém

Množství pro 4 osoby


Nene! Fakt mi tu chybí brokolicový krém? Tenhle vegan-rychlo-recept vznikl, když jsem se vrátila minulý týden promrzlá z vycházky a měla šílený hlad. Bylo mi jasné, že buď splácám, na co přijdu, anebo počkám pár minut a najím se vydatně, kvalitně a ještě se zahřeji. Vydržela jsem ;-)


PS: Pokud máte připravený vývar v mrazáku, je polévka opravdu hotová do 10 minut.

#brokolice cca 500 g

#tofu natural 190 g

#vývar zeleninový nebo z cizrny 600 ml

#tamari sójová omáčka pár lžic

#umeocet pár lžic


na ozdobu:

#slunečnice a #dýně hrst semínek


Pokud máte vývar mražený, dejte ho na plotnu a přiveďte k varu. Brokolici rozlámejte na růžičky, stvol oloupejte a dejte do vývaru. Přidejte i tofu. Vařte na mírném plameni 1 - 2 minuty.


Mezitím si nasucho na pánvi opražte semínka.


Hotovou polévku rozmixujte dohladka a dochuťte umeoctem a tamari. Pokud máte vysokorychlostní mixér, udělá se vám krásná krémová konzistence.


Podávejte s opraženými semínky a zakapané dýňovým olejem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page