top of page

Caprese

Množství pro 2 osoby


Ta nejlepší jídla jsou většinou ta nejjednodušší. Caprese salát se skládá ze 5 ingrediencí: rajčat, mozzarelly, bazalky, olivového oleje a soli. A je dokonalý! Pokud bych měla odhadnout, kolikrát jsem si ho objednala v restauraci, tak by určitě byl v TOP5. U tohoto salátu si víc než kde jinde užijete kvalitní olivový olej, který jste si přivezli třeba z dovolené ;-)


Pokud chcete sytější variantu, upečte si k němu třeba fokáču.


#rajčata 6 větších kusů

#mozzarella dvě balení cca 250 g

#bazalka hrst lístků

#olivovýolej 4 lžíce

sůl


Račata i mozzarellu nakrájejte na kolečka. Naskládejte na střídačku na talíř, ozdobte lístky bazalky, zakapejte olivovým olejem a posolte.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

コメント


bottom of page