top of page

Fazolová polévka s pečeným lilkem

aMnožství pro 4 - 6 osob


Netradiční? Rozhodně. Dobrá? Rozhodně! Pokud máte rádi luštěniny tak jako já, neváhejte se do téhle polévky pustit.

#fazole směs různých druhů 200 g

Můžete přidat i čočku.

#cibule 2 kusy

#česnek 5 stroužků

#lilek 1 střední kus

#tamari sójová omáčka 3 lžíce

#rozmarýn několik snítek

#petržel několik snítek

pepř

sůl

Jak si poctivý zeleninový vývar připravit najdete tady.

sůl


Všechny luštěniny předem namočte na několik hodin do vody.


Cibuli oloupejte a nakrájejte najemno. Na troše olivového oleje ji orestujte a přidejte i rozetřený česnek (bez soli). Luštěniny slijte a také vložte do hrnce. Vše chvíli restujte a pak zalijte vývarem. Vařte 20 - 40 minut podle velikosti použitých luštěnin.


Mezitím si lilek nakrájejte na kostičky a opečte při 180° C v troubě spolu se zbytkem olivového oleje, dokud nebude lilek krásně měkký. Opečený lilek přidejte k uvařeným luštěninám a dochuťte solí, tamari sójové omáčkou, pepřem a před podáváním do polévky přidejte ještě nasekané bylinky: rozmarýn a petržel.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Commentaires


bottom of page