top of page

Čokoládový fondant s kardamomem

Množství vystačí do 3 zapékacích mističek o průměru 7,5 cm


Tímto dezertem rozhodně zabodujete u všech milovníků čokolády. I já mezi ně patřím. Navíc to spojení s kardamomem... Ach!


Na fondant jsem si nikdy netroufala. Myslela jsem si totiž, že jeho příprava je složitá a není úplně jednoduché docílit tekutého prostředku. Mýlila jsem se ;-) Určitě to zvládnete i vy.


Dezert se podává čerstvě upečený. Můžete si ho ale předpinknout a mít ho v zapékací mističce v lednici den dva v záloze a upéct v ten správný moment.
#kakaovémáslo 40 g + trocha na vymazání formiček

Já ho měla od Veroniky z KusKakaa. Je to poměrně luxusní surovina a je možné ji nahradit klasickým máslem, ale pro vzácné příležitosti se určitě hodí.

#čokoláda hořká 70% kakaa 60 g

#vejce 1 kus

#žloutek 1 kus

#cukr 50 g

#kardamom mletý 1/4 lžičky

#rýžovámouka hladká 20 g

#kakao prášek na vysypání formiček


Troubu předehřejte na 210° C.


Čokoládu a máslo dejte rozehřát do vodní lázně.


Zapékací formičky vymažte máslem a vysypte kakaem.


Vejce a žloutek vyšlehejte s cukrem dohladka. Přidejte rozpuštenou čokoládu s máslem, mletý kardamon a pomocí stěrky zamíchejte. Nakonec přidejte i rýžovou mouku.


Směs nalijte do vymazaných a vysypaných formiček a dejte péci na 6 minut. Pak ihned vyndejte z trouby a nechte ve formičce ještě 2-3 minutky stát. Poté vyklopte.


Na závěr můžete ještě posypat kakaem a ozdobit čerstvou mátou.Dočetli jste až sem?

Líbil se vám článek?

Pomohl vám?


Můžete mě podpořit tím, že za něj zaplatíte. Částka je volitelná.


Stačí načíst tento kód pro platbu v mobilním bankovnictví.


Děkuji 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.


bottom of page