top of page

Horčično-medová zálivka

Množství pro 4 osoby


V jednoduchosti je krása. Někdy mám až pocit, že čím méně času v kuchyni jídlu věnuji, tím je lepší. Vynikne totiž skutečná chuť použitých surovin. Dneska vám dám recept na moji oblíbenou zálivku na salát. Je to kombinace sladké, kyselé a pálivé chuti.


Římský salát můžete použít buď klasický nebo jeho menší bratříčky s názvem Little Gem. Zálivka je skvělá ale i na ledovém nebo hlávkovém salátu. Pokud používáte salát jako přílohu k hlavnímu jídlu a chcete barvy, sáhněte třeba po červené čekance. Do světlých salátů přimíchejte hrst polníčku nebo mladého špenátu či rukoly...


#římskýsalát 1 hlávka

#hořčice hrubozrnná 1 lžíce

#citrón šťáva z poloviny

#med 1 lžíce

#olivovýolej 3 lžíce

#sezam černý na posyp


Hořčici smíchejte s medem, citrónovou šťávou a olivovým olejem. Salát natrhejte na kousky a promíchejte s dresingem. Před podáváním posypejte černým sezamem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page