top of page

Jablečné trubičky

Množství na 4 plechy


Kombinace horka a padajících letních jablek je ideální pro usušení jablečných trubiček. Zkusila jsem dvě kombinace a obě byly moc dobré. Ta s kokosem se více hodí na natrhání na malé placičky a ta s rozinkami a skořicí zase na zarolování do ruliček.


#jablka 1200 g

#kokos strouhaný 100 g


a/nebo


#jablka 1200 g

#rozinky 100 g

#skořice 1 lžička


Jablka oloupejte, vykrojte jádřince a nastrouhejte na jemném struhadle. Přes plátýnko můžete vymačkat šťávu na vypití ;-) Trubičky pak budou schnout rychleji. Pak se rozhodněte pro jednu, druhou nebo obě varianty. Varianta s rozinkami na zarolování vyžaduje ještě rozmixování.


Směs pak natřete na pečící papír a dejte na plech. Uvedené množství (jedna varianta) vystačí na 2 plechy. Dejte usušit ven dokud nepůjde plátek sloupnout z papíru. Nakrájejte nebo natrhejte na plátky.


Bohužel už vám nemůžu napsat, jak dlouho jsem plátky sušila. Sušila jsem je totiž nejdříve v troubě, ale to nebylo úplně nejrychlejší. Venku to nakonec schlo nejlépe. Buďte připraveni, že to může trvat i dva dny. Ideálně byste měli plechy přikrýt třeba ještě záclonou, aby na pláty nešly vosy a včelky.

Comments


bottom of page