top of page

Kapustové karbanátky

Množství pro 6 osob


Růžičková kapusta se mi letos povedla. Na záhonech mi dělala ozdobu celou zimu. Teď už pomalu začínaly růžičky vyrůstat z poupátka, tak jsem ji rychle sklidila. První recept, který mě napadl jsou kapustové karbanátky. Hned jsem je zkusila. Pochutnala jsem si.


Další kapustičky jsem rozkrojila na čtvrtky a orestovala na másle s rozetřeným česnekem. Ty půjdou do mrazáku jako příprava na zeleninovou polévku.


Z uvedeného množství uděláte buď 6 porcí nebo si polovinu směsi dejte do mrazáku na příště ;-)

#kapusta 600 g (já použila růžičkovou)

#tempeh uzený 190 g

#vejce 3 ks

sůl

pepř

olej na smažení


Kapustu dejte do hrnce, zalijte vodou, osolte a vařte 20 minut. Poté vymačkejte vodu a rozmačkejte. Tempeh nastrouhejte nahrubo a přidejte spolu s vajíčky, vločkami a semínky ke kapustě. Osolte a opepřete a zamíchejte. Mokrýma rukama tvarujte karbanátky a buď upečte v troubě na pomazaném plechu nebo na troše oleje na pánvi.


Podávat můžete třeba s bramborou kaší nebo jen tak s česnekovým jogurtem a pažitkou.


 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page