top of page

Koprovka

Množství pro 6 osob


Kamarádka mi říkala, že teď v lednu sklízela kopr ve skleníku. A já si přitom vzpomněla na své zásoby v mrazáku. Takhle krémová koprovka je sladká po kořenové petrželi a zároveň dokysela ochucená umeoctem. Co k ní? Brambory nebo knedlíky a navrch vajíčko natvrdo.#petržel kořenová 250 g

#cuketa 400 g

#cibule 1 kus

#přepustěnémáslo 1 vrchovatá lžíce

Zeleninový vývar si můžete připravit podle tohoto receptu.

#kopr hrst čerstvého nebo mraženého

#umeocet 1 lžíce

pepř

sůl


Petržel, cibuli i cuketu oloupejte a nakrájejte na kostky. Do většího hrnce dejte rozpustit máslo a zeleninu na něm opékejte 5 minut, než začnou okraje hnědnout. Zalijte vývarem a vařte 15 minut. Pak přidejte zakysanou smetanu a rozmixujte tyčovým mixérem. Nakonec ochuťte umeoctem, osolte, opepřete a přidejte nasekaný kopr.


Ke koprovce je nejlepší vařený brambor nebo knedlík a vařené vajíčko.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page