top of page

Nakládaný zázvor


Množství asi na 2 skleničky


Nakládaný zázvor k #sushi mám moc ráda. Když ho ale chci koupit v obchodě, vykukuje na mě z regálu povětšinou narůžovělé cosi naložené v koktejlu éček. Přitom naložit si ho doma je tak jednoduché.#zázvor čerstvý 300 g

#cukrtřtinový 110 g

#rýžovýocet 80 ml

sůl lžička


Zázvor oškrabejte a nakrájejte pomocí škrabky na dlouhé plátky. Posolte a nechte asi 30 minut pustit šťávu. Pak slijte nebo oklepejte a nandejte do skleniček. Dále si připravte nálev tak, že svaříte rýžový ocet s cukrem. Jakmile se cukr rozpustí, zalijte vroucím nálevem plátky.


Nechte alespoň den odležet, než ochutnáte. Pokud budete nakládaný zázvor skladovat v lednici, vydrží určitě pár měsíců. Pokud chcete zázvor uložit do špajzu, sterilizujte.


A tady najdete recept na sushi.


 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

bottom of page