top of page

Nakládaný zázvor


Množství asi na 2 skleničky


Nakládaný zázvor k #sushi mám moc ráda. Když ho ale chci koupit v obchodě, vykukuje na mě z regálu povětšinou narůžovělé cosi naložené v koktejlu éček. Přitom naložit si ho doma je tak jednoduché.#zázvor čerstvý 300 g

sůl lžička


Zázvor oškrabejte a nakrájejte pomocí škrabky na dlouhé plátky. Posolte a nechte asi 30 minut pustit šťávu. Pak slijte nebo oklepejte a nandejte do skleniček. Dále si připravte nálev tak, že svaříte rýžový ocet s cukrem. Jakmile se cukr rozpustí, zalijte vroucím nálevem plátky.


Nechte alespoň den odležet, než ochutnáte. Pokud budete nakládaný zázvor skladovat v lednici, vydrží určitě pár měsíců. Pokud chcete zázvor uložit do špajzu, sterilizujte. 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Commenti


bottom of page