top of page

Obalované patizóny a cukety s kari

Množství pro 4 osoby


Pamatujete, když k nám dorazily cukety? A hned vzápětí je následovaly patizóny. Obojí se v místních kuchyním na začátku zkoušelo obalované a osmažené. Funguje to dodnes. Je jen zapotřebí dodržet několik pravidel, abyste si skutečně pochutnali.


#cuketa 2 střední kus (cca 500 g)

#patizóny 2 kusy (cca 600 g dohromady)

sůl


Ani jeden z plodů by neměl mít tuhou slupku, tzn. na obalování nejsou vhodné ty největší exempláře ze zahrádky, které mají kromě tuhé slupky i velká semínka.


Nejdříve zelenině odkrojte stopky a bubáky a nakrájejte je asi na 0,5 cm tenké plátky. Ty dejte na plech (budete potřebovat 2), posolte a nechte vypotit. Pokud je vedro, dejte je pak na chvíli ven, kapičky uschnou. Pokud ne, otřete utěrkou. Opakujte i z druhé strany.


#pšeničnámouka hladká 4 lžíce

#kari koření sladké 2 lžičky


Takto připravenou cuketu s patizóny zaprašte hladkou moukou a sladkým kari z obou stran.


#vejce 2 kusy

sůl lžička


Obalte nejdříve ve vajíčku a pak ve strouhance.Obalenou zeleninu smažte v oleji dozlatova z obou stran a pak položte na ubrousek.


Podávejte s jogurtem, do kterého dejte rozetřený česnek a nasekané bylinky a/nebo s #tzatziki:

#jogurt řecký 200 ml

#česnek 5 stroužků

#kopr svazek

sůl

pepř


Okurku nastrouhejte na hrubém struhadle. Vymačkejte vodu. Česnek nasekejte, kopr pokrájejte. Všechny suroviny smíchejte dohromady a pokapejte olivovým oleje


 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Commentaires


bottom of page