top of page

Pohanka s mangoldem, rajčaty a sýrem halloumi

Množství pro 2 osoby


Tohle jídlo jsem si táááák užila. K míse se zeleninou, kterou jsem nasbírala na zahradě, jsem totiž přidala jen vařenou pohanku a sýr halloumi a bylo to. Začal totiž můj nejoblíbenější měsíc. Září mám ráda pro svou neuvěřitelnou hojnost a barevnost, které se pak na mě směje z talíře. A věděli jste, že je to kromě jiného i měsíc biopotravin :-)

#pohanka kroupy namočená/uvařená 400 g (cca 150 g v suchém stavu)

Použijte raději světlou pohanku. Ta se totiž loupá mechanicky za studena. Tmavá se loupe pomocí pražení.

#rajčata 2 větší kusy

#rajčata cherry nebo divoká hrst

#mangold 2 hrsti mladých listů

#cuketa malá cca 15 cm dlouhá

#bazalka malý svazeček

#pažitka malý svazeček

#řepkovýolej 4 lžíce

#lahůdkovédroždí 1 vrchovatá lžíce

#česnek 5 stoužků

#halloumi sýr 200 g

#sůl


Pohanku propláchneme ve studené vodě. Do hrnce dejte pohanku a 1,5 násobné množství vody. Nepoužívejte vody více, pohanka by se neměla slévat, abyste nepřišli o cenný rutin, který obsahuje. Vařte ji 2 minuty a pak nechte 30 minut pod pokličkou dojít. Až potom ji načechrejte vidličkou.


Pokud nechcete pohanku vařit, stačí je v 1,5 násobném množství vody namočit na pár hodin.


Mangold zalijte vroucí vodou a po minutě slijte. Krájet ho nemusíte. Cuketu a velká rajčata nakrájejte na kousky, česnek na plátky. Pažitku nasekejte.


Halloumi sýr nakrájejte na 4 plátky a dejte z obou stran ogrilovat na rozpálenou pánev s mřížkou.


Na další pánev dejte rozpálit olej, pak zprudka ale krátce orestujte česnek, přidejte velká rajčata, cuketu a za chvíli spařený mangold a v ruce natrhanou bazalku.


Odstavte a přidejte uvařenou pohanku a lahůdkové droždí. Osolte. Promíchejte a nakonec na směs naházejte divoká rajčata nebo přepůlená cherry rajčata a nasekanou pažitku.

Dočetli jste až sem?

Líbil se vám článek?

Pomohl vám?


Můžete mě podpořit tím, že za něj zaplatíte. Částka je volitelná.


Stačí načíst tento kód pro platbu v mobilním bankovnictví.


Děkuji 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page