top of page

Pohanka s mangoldem, rajčaty a sýrem halloumi

Množství pro 2 osoby


Tohle jídlo jsem si táááák užila. K míse se zeleninou, kterou jsem nasbírala na zahradě, jsem totiž přidala jen vařenou pohanku a sýr halloumi a bylo to. Začal totiž můj nejoblíbenější měsíc. Září mám ráda pro svou neuvěřitelnou hojnost a barevnost, které se pak na mě směje z talíře.#pohanka kroupy namočená/uvařená 400 g (cca 150 g v suchém stavu)

Použijte raději světlou pohanku. Ta se totiž loupá mechanicky za studena. Tmavá se loupe pomocí pražení.

#rajčata 2 větší kusy

#rajčata cherry nebo divoká hrst

#mangold 2 hrsti mladých listů

#cuketa malá cca 15 cm dlouhá

#bazalka malý svazeček

#pažitka malý svazeček

#řepkovýolej 4 lžíce

#lahůdkovédroždí 1 vrchovatá lžíce

#česnek 5 stoužků

#halloumi sýr 200 g


Pohanku propláchneme ve studené vodě. Do hrnce dejte pohanku a 1,5 násobné množství vody. Nepoužívejte vody více, pohanka by se neměla slévat, abyste nepřišli o cenný rutin, který obsahuje. Vařte ji 2 minuty a pak nechte 30 minut pod pokličkou dojít. Až potom ji načechrejte vidličkou.


Pokud nechcete pohanku vařit, stačí je v 1,5 násobném množství vody namočit na pár hodin.


Mangold zalijte vroucí vodou a po minutě slijte. Krájet ho nemusíte. Cuketu a velká rajčata nakrájejte na kousky, česnek na plátky. Pažitku nasekejte.


Halloumi sýr nakrájejte na 4 plátky a dejte z obou stran ogrilovat na rozpálenou pánev s mřížkou.


Na další pánev dejte rozpálit olej, pak zprudka ale krátce orestujte česnek, přidejte velká rajčata, cuketu a za chvíli spařený mangold a v ruce natrhanou bazalku.


Odstavte a přidejte uvařenou pohanku a lahůdkové droždí. Osolte. Promíchejte a nakonec na směs naházejte divoká rajčata nebo přepůlená cherry rajčata a nasekanou pažitku.


Σχόλια


bottom of page