top of page

Ravioli se špenátem a mozzarellou

Množství pro 4 osoby


Sem tam si dělám vlastní těstoviny: nudličky do polévky, fleky nebo domácí široké nudle. Plněné ravioli jsem ale vyzkoušela až dneska. Dala jsem do nich špenát s mozzarellou. Zkoušela jsem dělat velké taštičky (dole na talíři) i menší (na horní fotce). Chutnaly všem a hned při obědě jsme vymýšleli náplň na další...

Nejdříve si připravte těsto na těstoviny:

#špaldovámouka hladká 200 g

nebo

#špaldovámouka hladká 100 g a #špaldovámouka jemně mletá celozrnná 100 g (na fotce)

nebo

#špaldovámouka jemně mletá celozrnná 100 g a #hraška na zahuštění 100 g

nebo

#špaldovámouka hladká 50 g, #špaldovámouka jemně mletá celozrnná 50 g a #hraška na zahuštění 100 g


#vejce 2 větší kusy (případně 2 menší + žloutek)


3/4 mouky a vejce smíchejte dohromady a vypracujte hladké těsto. Vyválejte na 1 mm tenký plát. Na podsypání použijte zbytek mouky. Každá mouky trochu jinak saje. Proto mějte další ještě po ruce a případně ještě podsypte.


Náplň:

#špenát čerstvý 100 g

#česnek 5 stroužků

sůl


Špenát spařte horkou vodou a slijte, přidejte nakrájenou mozzarellu a utřený česnek se solí. Vše rozmixujte.


Nakrájejte si těsto na obdélníčky (já dělala cca 5x10 cm) a do jedné poloviny dejte lžičku náplně. Přehněte a okraje zmačkněte k sobě. Můžete ještě okrojit.


Vhoďte do vroucí vody a vařte 3-4 minuty. Po vyndání pokapejte olivovým olejem a navrch nastrouhejte #parmezán a dejte lístek #bazalka.
 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comentários


bottom of page