top of page

Rukolový salát s bramborami

Množství pro 4 osoby


Rukolový salát s bramborami je ideální recept pro všechny, kteří to na jaře při setí rukoly přehnali :-) stejně jako já každý rok... Hodí se jako příloha nebo jako lehčí večeře. Nejdříve si budete muset udělat rukolovou pomazánku podle tohoto receptu, a pak postupně pokračovat podle receptu níže.

Nejdříve si udělejte rukolovou pomazánku podle tohoto receptu. Do salátu se hodí udělat ji krémovější a vynechat sýr. Do salátu jí použijete 100 g


A dále budete potřebovat:

#rukola 200 g

#jogurt bílý 100 g

#brambory malé salátové uvařené ve slupce 300 g

#sezam 2 lžíce


Brambory oloupejte a nakrájejte na kostičky. Rukolu pokrájejte nahrubo. Vše smíchejte dohromady. Polovinu sezamu dejte do salátu a polovinu použijte na ozdobu.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page