top of page

O tom jak Zuzky sní o bezobalu


Se Zuzkou Miškufovou jsme se potkaly už dávno. Obě jsme totiž studovaly stejnou univerzitu. Osud tomu chtěl, že se naše cesty opět protnuly o mnoho let později v redakci Pravého domácího časopisu. Máme toho hodně společného včetně pohledu na nutnost, abychom jako společnost omezili využívání jednorázových plastů a chovali se více ohleduplně k naší planetě.

A jestliže jsem v prvním odstavci napsala, že máme mnoho společného, je mezi námi i velký rozdíl. Já jsem o bezobalovém krámku dlouho přemýšlela, s mužem byla na školení, měla jeho podporu, dlouho hledala prostory, až se nakonec stalo, že v našem okolí několik bezoobalových obchodů otevřelo a tím pádem se pro nás tato možnost uzavřela. Je potřeba najít jiný směr. I když nikdy neříkej nikdy. Naproti tomu Zuzka se do toho pustila ve stylu teď a tady. Otevřela se svým mužem bezoobalový obchůdek Kohoutek ve dvoře s ekologickou drogerií a přírodní kosmetikou. Za to ji neskutečně obdivuji a o to víc jí držím palce.


Pokud byste chtěli Zuzky krámek navštívit, což vřele doporučuji, najdete ho v Praze ve Dvoře Kobylisy. Seženete tady ekologickou stáčenou drogerii a přírodní kosmetiku. Obaly s sebou! Vše je na váhu nebo na kusy. Zuzka si vybírá dodavatele podle toho, jak jsou blízcí jejímu srdci. Spoustu z nich zná osobně. A je tu ještě jedna věc, která asi není hned na první pohled vidět, ale podle mého je snad ze všeho nejdůležitější. Když Zuzka stojí proti vám ve svém obchůdku za pultem, pomyslně za ní stojí i její rodina.


Když jsem byla s dcerami na slavnostním otevřením, Zuzka několikrát zmínila svého muže, který jí s provozem pomáhá a podporuje. Zuzčiny děti okolo ní pobíhaly, nabízely občerstvení, pomáhaly s markováním... Není tedy hezký pocit, že nákupem v takovém obchodě podpoříte společný projekt celé rodiny? Za mě obrovský palec nahoru!


PS: Se Zuzkou o Kohoutku vedl rozhovor i náš kamarád Mirek Čepický. Zuzka se v něm svěřuje o tom, jak to všechno začalo, jak se vlastně ke Kohoutkovi dostala, jaké má plány... Pokud bych se tady já rozepisovala, bylo by to nošení dříví do lesa. Článek si můžete přečíst tady.

Comments


bottom of page