top of page

Soba nudle se zeleninou

Množství pro 2 osoby


Soba nudle. Konečně! Tak dlouho jsme okolo sebe kroužily, až se naše osudy protnuly. V japonštině znamená soba pohanka, ale označují se tak i tyto pohankové nudle. Já je vyzkoušela v omáčce z miso pasty, medu, ume octa a sezamového oleje s čerstvou i grilovanou zeleninou.#soba nudle 150 g

#pakchoi zelí 1 kus

#lilek 1 menší kus

#rajčata 3 střední nebo 8 cherry

#cibule červená 1 větší kus

#sezamovýolej 3 lžíce

#sezam černý a/nebo bílá na posypání

sůl


na omáčku:

#miso pasta 2 zarovnané lžíce

#sezamovýolej 1 lžíce

#med 1 lžíce

#umeocet 1 lžička


Odkrojíme zelenou část pak choi a nakrájíme ji na nudličky. Rajčata také pokrájíme a dáme si obojí stranou.


Připravte si omáčku tak, že smícháte všechny uvedené suroviny na ni dohromady.


V osolené vroucí vodě vařte soba nudle 4-5 minut. Pak je sceďte, propláchněte a vmíchejte omáčku, zelené listy pak choi a rajčata.


Bílé části pak choi podélně nakrájejte na kusy, cibuli na měsíčky, lilek na hranolky. Vše ogrilujte na sezamovém oleji. Nakonec posolte.


Do misky nandejte soba nudle s omáčkou a čerstvou zeleninou a navrch orestovanou zeleninu a posypte sezamem.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Opmerkingen


bottom of page