top of page

Zelené fleky


Množství pro 2 osoby


Je na čase začít spotřebovávat zásoby z mrazáku. Vždyť za pár měsíců na nás začne vykukovat zelenina ze zahrady. Já dneska vyndala mangold a medvědí česnek. Udělala jsem k nim domácí fleky. Pokud nemáte po ruce mangold ani medvědí česnek, použijte špenát. Když tak na tu fotku teď koukám, tak bych přidala ještě na suché pánvi opražené piniové oříšky ;-)

#mangold 400 g (bez řapíků)

#cibule 1 střední kus

#česnek 2 stroužky

#mozzarella 1 balení

fleky podle tohoto receptu

sůl


Mangold i medvědí česnek spařte vroucí vodou. Po chvíli slijte a nakrájejte na nudličky.


Fleky uvařte v osolené vodě.


Cibuli rozkrojte a nakrájejte na měsíčky. Osmahněte na přepuštěném másle, dokud nezačne růžovět. Pak přidejte mangold i medvědí česnek, přidejte prolisovaný česnek utřený se solí, droždí a duste zhruba 10 minut. Můžete i trochu podlít vodou.


Vše smíchejte dohromady a přidejte i na kousky nakrájenou mozzarellu.


TIP: Podávejte s na suché pánvi opraženými piniovými oříšky. 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Komentáře


bottom of page