top of page

Míša řezy

Množství na střední zapékací mísu


Lehký mechový kakaový korpus s tvarohovým krémem a strouhanou čokoládu navrch nebo taky čokoládové blaho s tvarohem. Co je to? Míša řezy!


Těsto:

#špaldovámouka polohrubá 100 g

#vejce 4 kusy

#cukr moučkový 70 g

voda horká 20 g

#prášekdopečiva bezfosfátový 10 g

#kakao 2 vrchovaté lžíce


Máslo a polohrubá mouka na vymazání a vysypání mísy/plechu


Troubu předehřejte na 180° C.


Vyšlehejte cukr se žloutky. V míse smíchejte mouku s práškem do pečiva a s kakaem. Suché suroviny vmíchejte do vyšlehaných žloutků na střídačku s olejem. Na konci opatrně přidejte ještě sníh z bílků.


Zapékací mísu nebo plech vymažte máslem a vysypejte moukou. Těsto vlijte dovnitř a dejte péci na 30 minut do trouby.


Krém:

#tvaroh plnotučný 500 g

#máslo 200 g

#cukr 50 g


Změklé máslo vyšlehejte s ostatními surovinami do hladkého krému. Ten naneste na vychladlé těsto.Navrch ještě nastrouhejte čokoládu.


 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page