top of page

Burgery z červené řepy

Recept vystačí na 12 menších nebo 8 větších burgerů


Burger z červené řepy je prý nejlepší náhrada toho masového. Rozhodla jsem se to také vyzkoušet. A můžu potvrdit, že je to fakt dobrý! A když k tomu ještě přidáte karamalizovanou cibulku, výsledkem nemůžete neoslnit ;-)
#ovesnévločky jemně mleté nebo velké, které budete muset pomlít 100 g

#vejce 3 kusy

#česnek 5 stoužků

#petržel polovina svazku

#slunečnicovýolej na smažení


Řepu oloupejte a nastrouhejte najemno. Pustí šťávu, vymačkejte ji a vypijte ;-).


Vločky rozmixujte nebo namelte (jemné nemusíte), přidejte řepu, ostatní suroviny a důkladně promíchejte. Nechte odležet v lednici alespoň půl hodiny.


Hmotu na burgery vyndejte z lednice, vytvarujte burgery a dejte na plech vystlaný pečící fólií nebo papírem, který předem pomašlujete olejem. Pečte na 190° C zhruba 20-30 minut. V polovině burgery otočte.


Mezitím si připravte další náplň do burgerů:

#datlovýsirup 2 lžíce


Tyto suroviny budete potřebovat na karamelizovanou cibulku. Cibule nakrájejte na měsíčky a na středním plameni opékejte zhruba 20 minut. V polovině času přidejte datlový sirup.


Dále budete potřebovat:

#salát hlávkový, ledový nebo čínské zelí nebo směs všech dohromady - několik pokrájených listů

#čedar plátků podle počtu burgerů

#dijonskáhořčice 2 lžíce (recept na domácí najdete zde)


Houstičky z tohoto receptu rozkrojte a otoastujte na suché pánvi. Dejte na ně natrhaný salát, cibulku, burger, čedar a horní houstičku potřete zespoda hořčicí.


Křup!Dočetli jste až sem?

Líbil se vám článek?

Pomohl vám?


Můžete mě podpořit tím, že za něj zaplatíte. Částka je volitelná.


Stačí načíst tento kód pro platbu v mobilním bankovnictví.


Děkuji 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

Comments


bottom of page