top of page

Krém z červené čočky s mangoldem

Množství pro 2 osoby


Když si myslíte, že doma nemáte nic, z čeho byste si udělali oběd a pak najdete na zahradě mangold, cibulku a doma zbytek červené čočky. Vznikl z toho krém s chutí zázvoru, kurkumy a římského kmínu zjemněný kokosovým mlékem.



#červenáčočka půlená 120 g

#mangold 200 g

#česnek 5 stoužků

#sójováomáčka tamari 2 lžíce

#římskýkmín 1/2 lžičky

#zázvor čerstvý 15 g oloupaného

#kurkuma čerstvá 15 g oloupené nebo 1 lžička susené

#misopasta 1 lžíce vrchovatá


Červenou čočku zalijte vodou a přiveďte k varu. Vodu slijte a zalijte vodou znovu tak, aby voda dosahovala 2 cm nad ní. Opět přiveďte k varu, přiklopte a vařte na velmi mírném plameni 20 minut.


Mezitím si horkou vodou spařte mangold, vyřízněte řapíky a nahrubo nakrájejte. Máte-li malé listy, nechte je v celku i s řapíky.


Česnek nakrájejte na plátky a jarní cibulku našikmo. Na pánev dejte polovinu přepuštěného másla a krátce orestujte. Pak přidejte mangold a opět krátce restujte. Zakápněte tamari sójovou omáčkou.


Uvařenou čočku dejte do mixéru spolu s římským kmínem, nasekaným zázvorem, kurkumou, kokosovým mlékem, miso pastu a zbytek přepuštěného másla a rozmixujte dohladka. Je potřeba opravdu výkonný mixér. Ochutnejte a případně ještě dosolte. Můžete také upravit konzistenci tím, že přidáte ještě trochu kokosového mléka.


na ozdobu

#čilipaprička 1 kus nasekaná

#sezam černý lžíce

#jarnícibulka 1 stvol našikmo nakrájený


 




Comments


bottom of page