top of page

Chřest s máslem a parmazánem

Množství pro 2 osoby


V jednoduchosti je krása. Někdy je lepší moc nevařit a dát jen tak pár ingrediencí k sobě. To je i případ chřestu, jehož sezóna konečně u nás začala. Zároveň je po Velikonocích a doma nám zbývají vařená vajíčka. S chřestem jdou parádně dohromady. Pokud vám chřest zachutná, zkuste i tenhle salát s ředkvičkami a vejci.

#chřest svazek 500 g

Je jedno, jestli použijete zelený nebo bílý. Každá z variant chutná jinak, ale obě mají něco do sebe a pochutnáte si.

#vejce 2 kusy

#pažitka svazeček

#přepuštěnémáslo 2 zarovnané lžíce

#parmazán 2 vrchovaté lžíce

#sezam černý 2 lžičky

#sůl já použila vločkovou Maldon

#pepř


Vejce vložte do vody a přiveďte k varu. Vařte 10 minut a pak nechte vychladnout.


Bílý chřest oloupejte, zelený nechte tak. Chřestu odkrojte asi 2 cm ze spodní části. Zbytek dejte na pařáček. Vařte v páře 3 minuty.


Uvařený chřest přendejte na talíř, dejte na něj přepuštěné máslo, posypte sekanou pažitkou, parmazánem a posolte a opepřete. Na rozkrojené vařené vejce dejte trochu sezamu a také posolte.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálný nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page