top of page

Cukety s fetou a řebříčkem


Množství pro 3 osoby


Začalo jaro a je čas vrátit se ke kořenům. Nebo spíš k lístkům? Ze země teď začínají rašit poklady, o kterých se mnohým ani nesnilo. Divoké bylinky! Začneme řebříčkem. Teprve včera jsem se dozvěděla, že se dá jíst. A je fakt dobrý! Určitě ho vyzkoušejte syrový do salátu. Já ho dneska přidala i do zapečených cuket s fetou.

#cukety 3 malé

#řebříček vrchovatá hrst mladých lístků

#feta 180 g

#olivovýolej 4 lžíce

#česnek 4 stroužky

sůl

pepř


Předehřejte troubu na 180° C.


Cukety podélně rozpulte a vydlabejte vnitřek. Vytvoříte si tak lodičky na naplnění. Nandejte je do zapékací mísy. Vnitřky dejte na pánev, přidejte olivový olej a opékejte. Po chvíli přidejte na plátky nakrájený česnek. Vše je hotové, když cuketa a česnek začne hnědnout. Pak přidejte i nasekaný řebříček, osolte, opepřete. Do směsi rozdrobte i fetu a pak jí naplňte vydlabané cukety.


Pečte v troubě 20 minut. Pak jí vypněte a nechte cukety uvnitř ještě dalších 20 minut.


Podávejte se zeleninovým salátem. Třeba pokrájený řapíkatý celer, rajčata, mladé lístky řebříčku, dýňový olej a sezam.


 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page