top of page

Houby s jarní cibulkou

Množství pro 4 osoby


Rychlovka z hlívy, mých oblíbených shimei houbiček, jarní cibulky a domácí červené kari pasty. Jídlo je příjemně pálivé a s rýží pěkně hraje dohromady.

#hlíva 500 g

#shimei houbičky 200 g

#kokosovýolej 2 lžíce

#červenákaripasta podle tohoto receptu nebo kupovaná 2 lžíce

#česnek 3 stroužky

#zázvor 30 g

#jarnícibulka 2 svazky

#sójováomáčka Tamari 4 lžíce

#limetka šťáva z poloviny

voda 100 ml

sůl


Na kokosovém oleji velmi krátce zpěňte najemno nasekaný česnek a zázvor. Přidejte pastu a také krátce orestujte.


Pak ihned přidejte nakrájené houby (shimei jen odkrojte konce) a restujte. Po chvíli podlijte vodou a stáhněte oheň. Houby nechte pod pokličkou zhruba 20 minut dusit. Občas zamíchejte a hlídejte, zda se nepřipalují, případně přidejte trochu vody.


Na posledních 5 minut přidejte i jarní cibulku (nakrájenou na zhruba 10 cm kousky, které jsou ještě několikrát podélně rozkrojené). Nakonec dochuťte Tamari případně solí.


Podávejte s dokonale uvařenou rýží ;-) 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

bottom of page