top of page

Houby s jarní cibulkou

Množství pro 4 osoby


Rychlovka z hlívy, mých oblíbených shimei houbiček, jarní cibulky a domácí červené kari pasty. Jídlo je příjemně pálivé a s rýží pěkně hraje dohromady.

#hlíva 500 g

#shimei houbičky 200 g

#kokosovýolej 2 lžíce

#červenákaripasta podle tohoto receptu nebo kupovaná 2 lžíce

#česnek 3 stroužky

#sójováomáčka Tamari 4 lžíce

#limetka šťáva z poloviny

voda 100 ml

sůl


Na kokosovém oleji velmi krátce zpěňte najemno nasekaný česnek a zázvor. Přidejte pastu a také krátce orestujte.


Pak ihned přidejte nakrájené houby (shimei jen odkrojte konce) a restujte. Po chvíli podlijte vodou a stáhněte oheň. Houby nechte pod pokličkou zhruba 20 minut dusit. Občas zamíchejte a hlídejte, zda se nepřipalují, případně přidejte trochu vody.


Na posledních 5 minut přidejte i jarní cibulku (nakrájenou na zhruba 10 cm kousky, které jsou ještě několikrát podélně rozkrojené). Nakonec dochuťte Tamari případně solí.
 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page