top of page

Makové buchty


Množství na jeden pekáč


V naší rodině se těší makové buchty veliké oblibě. Díky tomu, že jsem dnes použila kokosové mléko, vznikly makové buchty s lehounkým kokosovým nádechem. Ohlas byl veliký.

#špaldovámouka jemně mletá celozrnná 300 g

#pšenicnámouka hladká 200 g

#máslo 50 g

#droždí čerstvé 20 g

špetka soli


Mouky prosejte do mísy a přidejte k nim cukr a špetku soli. Důkladně promíchejte. V menším hrnci rozehřejte máslo, přidejte k němu studené mléko, čímž se máslo zchladí a můžete sem rozdrobit i droždí. Obojí smíchejte dohromady a vypracujte hladké a vláčné těsto. Dejte ho na hodinu na teplé místo kynout.


#mák 200 g


Do mixéru nalijte mléko, přidejte cukr a mák a rozmixujte. Pokud nemáte mixér, mák namelte a přidejte k mléku a cukru. Přendejte do hrnce po rozehřátém máslu a přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni, dokud směs nezhoustne (pár minut). Pak nechte makovou náplň vychladnout.


Připravte si také:

Mírně ho zahřejte, až se rozpustí. Budete jím potírat buchty. Vymažte jím také připravený pekáček.


Předehřejte troubu na 170° C.


Vykynuté těsto vyklopte na pomoučněný vál a rozdělte ho na jednotlivé díly (budoucí buchty). Já jich z uvedeného množství udělala 24. Za každého kousku vytvarujte placičku. Tu si položte do dlaně a doprostřed dejte lžíci makové směsi. Okraje spojte a buchtu dejte na pekáč spojem dolů. Opakujte se všemi dílky těsta. Každou buchtu potřete olejem, aby se nespojily dohromady.


Buchty pečte ve vyhřáté troubě zhruba 25 minut dokud nezezlátnou. Po vyndání z trouby je nechte chvilku vychladnout a pak vyklopte. Jednotlivé buchty by měly jít lehce oddělit od sebe.

Коментари


bottom of page