top of page

Malinová bublanina

Množství vystačí na zapékací formu o průměru 30 cm.


Malinová bublanina. Už jen ten název, co? Dneska mám pro vás veganskou variantu téhle klasiky. Díky tomu, že použijete kokos, banán, citrónovou kůru a maliny, bude výsledek chuťově opravdu plný.


#špaldovámouka celozrnná jemné mletá 150 g

#špaldovámouka polohrubá 200 g

špetka soli

#prášekdopečiva bezfosfátový 1 kus nebo #vinnýkámen 12 g

#jedlásoda lžička

voda 370 ml

#kokosovýolej vrchovatá lžíce (asi 50 g)

#citrón kůra z celého plodu

#kokos strouhaný 100 g

#maliny 250 g

olej na vymazání formy


Předehřejte troubu na 180 °C.


Mouky prosejte do větší mísy a přidejte cukr, prášek a sodu. Do mixéru nalijte teplou vodu, přidejte oloupaný banán, kokos i olej a rozmixujte. Smíchejte mokré a suché suroviny dohromady a šlehačem rozšlehejte. Na konci vmíchejte kůru z citrónu.


Nalijte do vymazané formy, navrh poskládejte maliny a pečte v předehřáté troubě 30 minut.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page