top of page

Slunečnicové uzlíky

Tyto uzlíky jsou je vlastně takové malé celozrnné houstičky, ve kterých cítíte oříškovou chuť slunečnicových semínek. Je jich množství na 2 plechy a určitě by šly udělat i větší. Mě ale přijdou roztomilé ty maličké, proto jich dělám z uvedeného množství 16. Hodí se k zeleninovým salátům nebo v kombinaci s #hummus.

#špaldovámouka celozrnná jemné mletá 250 g

#pšeničnámouka hladká 250 g

sůl 13 g

#kokosovýolej dezodorizovaný 70 g

310 g vlažné vody

#vejce na potření


Mouku prosejte do mísy a přidejte všechny ostatní suroviny kromě vejce. Nejdříve suché, promíchejte a pak mokré a také promíchejte. Hněťte 5 minut. Těsto by mělo být vláčné a pěkně se odlepovat od stěn mísy. Nechte přikryté kynout zhruba hodinu na teplém místě, než těsto zvojnásobí svůj objem. Pak ho rozdělte na 16 stejných dílů. Každý dlaněmi rozválejte do válečku cca 20 cm dlouhého a na něm pak udělejte jednoduchý uzlík.


Potřete rozšlehaným vejcem, dejte na plech s pečícím papírem či fólií, pokapejte okolo vodou a pečte v troubě na 200 °C 14 minut. Nechte vychladnout na mřížce přikryté utěrkou.


Místo pečícího papíru je možné sehnat pečící folii, která se dá používat znovu a znovu a znovu. Dá se dokonce umýt i v myčce na nádobí.


Comments


bottom of page