top of page

Soba nudle s hráškem a asijskými bylinkami

Množství pro 4 osoby


V jednoduchosti je často skrytá geniální chuť. Někdy prostě zkombinujete pár surovin a vznikne jídlo, které byste si s klidem dala znovu k dalšímu jídlu. Navíc právě tohle jídlo vám pomůže poznat spoustu nových ingrediencí.#soba pohankové nudle 360 g

#hrášek cukrový 400 g

#sezamovýolej 8 lžíc

#šalotka 3 střední kusy nebo několik malých asijských

#tamari sójová omáčka pár lžic

#pepřovníklolot listy 1 svazek

#klasnatkabrvitá a/nebo #perilakřovitá dohromady 1 svazek

#popenecbřečťanovitý kvítky

#sezam 4 lžíce

#sůl


Soba nudle také uvařte v osolené vroucí vodě podle návodu (asi 5 minut).


Připravte si všechny ostatní suroviny. Hrášku odkrojte stopky, bylinky nasekejte, šalotku oloupejte a nakrájejte na měsíčky.


Na oleji orestujte šalotku a pak hrášek s pepřovníkem. Odstavte a promíchejte s uvařenými nudlemi, ochuťte tamari omáčkou s rozmíchanou miso pastou. Na talíři ozdobte bylinkami a sezam. Já přidala i kvítky popence. Pokud vám nestačí slaná chuť tamari a misa, můžete ještě dosolit.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálný nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page