top of page

Sýrový koláč s opečenou zeleninou

Množství vystačí na zapékací formu o průměru 30 cm nebo udělejte dvojnásobné množství na celý plech


Tomuto lahodnému sýrovému koláči s opečenou zeleninou, tofu a sýrem navrch to bude jistě slušet s čerstvým salátem a sklenicí piva.

na těsto:

#špaldovámouka polohrubá 250 g

#máslo 100 g

#čedar 50 g


na náplň:

#lilek středí kus

#cuketa střední kus

#cibule červená 2 kusy

#mrkev měnší kus

#sýr polotvrdý 150 g

#tofu uzené 180 g

#máslo 1 lžíce

sůl


máslo a polohrubá nebo hrubá mouka na vymazání a vysypání formy/plechu


Mouku smíchejte se změklým máslem a najemno nastrouhaným čedarem a vypracujete hladké těsto. Dejte ho na zhruba půl hodiny odpočinout do lednice.


Mezitím si připravte náplň. Na másle s olejem restujte cibuli a pak postupně přidávejte lilek, nahrubo nastrouhanou mrkev a nakonec i cuketu. Zelenina by měla být krásně opečená. Zamíchejte do ní i nahrubo nastrouhané tofu a osolte. Připravte si sýr. Také ho nastrouhejte nahrubo. Polovinu zamíchejte do zeleninové směsi.


Předehřejte si troubu na 200° C.


Z těsta vyválejte placku. Měla by mít o něco větší rozměry, než vaše zapékací nádoba. Tu si vymažte a vysypte a položte placku do ní. Okraje zatlačte a vytvarujte podle nádoby. Těsto na několika místech propíchejte vidličkou a dejte péci na zhruba 10 minut.


Poté na těsto naneste zeleninovou směs s tofu a polovinou sýra a druhou polovinou posypejte hořejšek. Zapékejte dalších 15 minut.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comentários


bottom of page