top of page

Minestrone s mozzarellou

Množství pro 6 osob


Další ze sytých rajčatových polévek. Tentokrát se podíváme na zoubek italskému minestrone. Je to opravdové pohlazení po duši i těle. Uvidíte, že až dojíte, budete ho chtít zítra znovu. Proto si ho udělejte raději kotel ;-)


#fazole a/nebo #čočka 120 g

Prostě jakýkoliv mix luštěnin. Jen byste neměli přidávat příliš velké fazole, aby se luštěniny uvařily rovnoměrněji.

#ječnékroupy a/nebo #bulgur 120 g

#krájenárajčata v plechovce 500 g (netto)

voda 600 g

#mozzarella 2 balení

#mrkev 1 kus

#petržel kořenová 1 kus

#cibule 2 kusy

#česnek 4 stroužky

#bazalka menší svazek a #olivovýolej 50 g nebo #bazalkovépesto 100 g

#pepř bílý 1/4 lžičky

#tymián snítka

#umeocet 2 lžíce

sůl


Luštěniny i kroupy namočte do vody na několik hodin a pak je dejte ve dvojnásobném množství uvařit doměkka. Podle velikosti fazolí to bude trvat od 30 do 50 minut.


Mrkev, petržel, růžičkovou kapustu i cibuli nakrájejte na malé kousky. Česnek nasekejte. Na olivovém oleji zeleninu krátce osmahněte. Pak přidejte i sekaná rajčata, vodu, bobkový list a snítku tymiánu. Přiveďte k varu a vařte na mírném plameni 10 minut. Dochuťte umeoctem a dosolte.


Podávejte s bazalkovým pestem a mozzarellou.

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page