top of page

Červená řepa s fenyklem

Množství pro 4 osoby


Dostala jsem obrovskou krabici plnou červené řepy. Tak jsem ji začala zpracovávat. Červená řepa je tak trochu opomíjená zelenina, která by si zasloužila více pozornosti, protože je opravdu moc dobrá. Takhle upečená je hotový skvost.


#fenykl semínka 1 lžička

#petržel svazek

#feta sýr 200 g

sůl


Troubu zapněte na 190° C.


Červenou řepu oloupejte a nakrájejte na kostičky. Zakápněte olivovým olejem, osolte, posypte nadrceným fenyklem, slunečnicovými semínky a dejte péci do trouby na plechu. Pečte asi 30 minut a během této doby několikrát promíchejte. Na konci posypejte rozdrobenou fetou a nasekanou petrželkou.


Podávejte s pečenými bramborami. Oloupané #brambory 700 g nakrájejte na měsíčky, propláchněte ve vodě, osušte, osolte, pokapejte #slunečnicovýolej 40 ml a pečte na druhém plechu pod řepu asi 20 minut.


Na opečené brambory se skvěle hodí česnekovým jogurtový dresing. Budete potřebovat

#jogurt 200 g

#česnek 2 stroužky

sůl

 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

Comments


bottom of page