top of page

Tapiokový pudink s malinami

Množství na 5 skleniček po 280 ml


Perla mezi pudinky! Takhle jednoduše by se dalo říct tomuto druhu pudinku. Základem je škrob z manioku a perly z něj se už dají koupit celkem běžně. Ty moje čekaly ve špajzu na využití celkem dlouho. Až dneska mi na ně padlo oko, jelikož jsem tu měla ještě jedno dračí ovoce ze Sapy a chtěla jsem s ním udělat náležitou parádu.

#tapiokovéperly drobné 175 g (cca 2 - 3 mm v průměru)

voda 320 g


Perly propláchněte a nechte namočené ve vodě pár hodin nebo klidně přes noc.


#kokosovémléko 320 g

#datlovýsirup 3-5 lžic podle chuti

Já použila datlový. Ten zbarví pudink hnědorůžova. Můžete ale použít i agávový, javorový, med nebo cukr. Pak zůstane pudink bílý.

sůl špetka


Připravte si skleničky. Nabobtnalé perly zalijte v menším hrnci kokosovým mlékem, oslaďte sirupem, přidejte špetku soli a za stálého míchání (!) začněte pomalu přivádět k varu. Samotný proces bude trvat pár minut. Během zahřívání budete vidět, jak perly mění svou barvu z bílé na tmavě šedou. Stanou se průhlednými. Jakmile zbývá pouze sem tam bílá, odstavte a nalijte rovnoměrně do připravených skleniček.


Nyní si připravte malinový rozvar. Jednoduše svařte:

#maliny 230 g

#sirup nebo jiné sladidlo, množství podle sladkosti malin

Mražené maliny z naší zahrádky, které jsem sklízela za plné zralosti, byly sladké dost a tak nebylo potřeba přidávat sirupu moc.


Rozvar spravedlivě rozdělte mezi všechny skleničky. Hotový pudink můžete dozdobit čerstvým ovocem, které máte po ruce.


TIP: Tapiokový pudink můžete samozřejmě podávat i s jiným ovocem nebo třeba s čokoládovými hoblinkami.
 

Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik -), zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.

bottom of page