top of page

Turecká vejce

Množství pro 2 osoby


Turecká vejce jsou můj poslední objev! Je to úžasná kombinace vajec a ochuceného jogurtu. Nudí-li vás už míchaná vajíčka, zkuste je. Nebudete litovat.dochuťte si jogurt

Pokud nemáte řecký jogurt, nechte odkapat přes plátýnko bílou Hollandii.

#česnek 1 stroužek

Doporučuji odstranit jeho střed. Česnek se stane lépe stravitelným. Zároveň se tím zjemní a zeslabí jeho chuť.

#přepuštěnémáslo 25 g / 1 vrchovatá lžíce

#uzenápaprika 1 zarovnaná lžíce

#koriandr malý svazek

Nemusí být. Můžete ale zkusit i kopr nebo petrželku.


Na pánvi rozpusťte máslo a prolistujte do nej česnek a nechte ho na chviličku zpěnit, přidejte uzenou papriku a ihned stáhněte z plotny. Přidejte do jogurtu a pak ho ještě osolte a přidejte i posekaný koriandr.


Druhá varianta, která je možná ještě fotogeničtější je, že jogurt jen osolíte, směsí ho jen pokapete a bylinky dáte navrch.


Pánev hned nemyjte. Bude ji ještě potřebovat.


zastřená vejce

#vejce 4 kusy


Jak je dělám já? Dám do rendlíku vařit osolenou vodu. Vejce si vyklepnu do hrnečku. Všechny 4 kusy do jednoho. Připravuji je naráz. Jakmile se voda začne vařit, roztočím ji lžící do víru a vliji do ní vejce. Nechám je na mírném plameni vařit 2 minuty. Nastavím si minutku, abych byla přesná. Žádný další fígl nemám. Pak je z vody opatrně vyndám děravou lžíci nebo pomocí sítka.


budete ještě potřebovat

#chléb 2 krajíce


Na "špinavé"pánvi opečte chleba z obou stran i chleba a pak i slunečnicová semínka.


servírujte!


Na talíř dejte z jedné strany salátek a na druhou ochucený jogurt. Do jogurtu dejte zastřená vejce. Můžete je nakrojit. Posypejte semínky a přidejte chleba.
Comentários


bottom of page