top of page

Vafle z kvasu

Množství pro 4 osoby


Když se rozhodnete experimentovat se špaldovým kvasem, musíte se připravit na to, že vám ho bude vždycky hodně přebývat. Udělat z něj vafle se přímo nabízí. Navíc nám na zahradě začaly ve velkém plodit jahody, maliny a muchovník. Ideální kombinace!


Na blogu mám také recept na nadýchané bruselské vafle nebo na vafle s goudou a cuketou.Pokud ho doma nemáte, ale vlastníte kvas žitný, není nic jednoduššího, než ten žitný přeučit na špaldu. Večer si dejte do sklenice 150 g špaldové celozrnná jemně mleté mouky a 150 g vody a lžičku žitného kvasu. Zamíchejte, přikryjte a do druhého dne se vám krásně rozjede špaldový kvas. Až obsah použijete na vafle, skleničku znovu naplňte špaldovou moukou a vodou a jedete dál...

#špaldovámouka celozrnná jemně mletá 250 g

#prášekdopečiva bezfosfátový 1/2 lžičky vmíchaný do mouky

#máslo 65 g rozpuštené a smíchané s mlékem

#vejce 3 kusy

#vanilka 1/4 lžičky

#sůl špetka


Vykvašený kvas smíchejte se všemi uvedeným surovinami a vypracujete vláčné těstíčko. Vaflovač vymažte na začátku máslem a pečte jednotlivé vafle.


Co na vafle?

a samozřejmě čerstvé ovoce


TIP: Pokud budete chtít vafle více nadýchané, doporučuji připravit si vždy poloviční množství těsta (toto množství tedy nadvakrát), přidat jen žloutky, z bílků vyšlehat sníh a ten zapravit až na konci.


Comments


bottom of page