top of page

Cupcakes ve dvojím vydání

Množství na cca 30 cupcakes


Dcera měla svátek a přála si "kapkejky". To je teď totiž mezi malými slečnami dost cool. Trochu jsem se ale zhrozila, že asi nemám ani potřebné ingredience, ani potřebný čas. Jo a zadání ještě bylo, že je bude dělat se mnou. Zapátrala jsem v mých receptech a pro jedny vybrala jako základ korpus na míša řezy. Druhé jsme udělaly bezlepkové z pohankové mouky, mrkve a ořechů. Oproti běžným mrkváčům jsme ale podstatně snížily množství cukru. Díky krému to ale vůbec nevadilo. Spíš naopak.

Špaldové kakaové

#špaldovámouka polohrubá 100 g

#vejce 4 kusy

#cukr 70 g

#voda horká 20 g

#prášekdopečiva bezfosfátový 10 g

#kakao 2 vrchovaté lžíce


Protože jsem spěchala, dala jsem do mixéru vajíčka, olej, kakao rozmíchané v hořké vodě a cukr a umixovala dohladka. Mouku jsem smíchala s práškem do pečiva a pomalu vmíchala do směsi. Vůbec to ničemu nevadilo, ale asi to opravdu chce hodně výkonný miréx, které směs téměř vyšlehá. Pokud ho nemáte, jeďte odzkoušenou klasiku. Utřít cukr se žloutky a sníh až nakonec.


Druhé - bezlepkové jsou z pohanky a budete na ně potřebovat

#pohankovámouka hladká 130 g

#cukr 60 g

#vejce 3 kusy

#mrkev 200 g

#jednásoda 1 lžička

#prášekdopečiva bezfosfátový 1 lžička

#skořice mletá 1 lžička


Opět jsem smíchala všechny mokré ingredience spolu s cukrem, mrkví a ořechy a rozmixovala dohladka. Pokud nemáte výkonný mixér, mrkev a ořechy nastrouhejte najemno a pak přidejte. Mouku s práškem do pečiva, sodou a skořicí smíchejte zvlášť a pak opatrně vmíchejte do směsi.


Plňte do muffinových formiček a pečte 20 minut při 180° C.


Krém vyrobíte snadno z

#čerstvýsýr typu Lučina 400 g

Pokud použijete čokoládu hořkou, můžete krém dosladit třeba datlovým sirupem.


Šlehačku zahřejte až téměř k varu a pak do ní dejte na kostičky nalámanou čokoládu. Míchejte, dokud se nerozpustí. Nechce směs vychladnout a pak v ní rozmíchejte i čerstvý sýr.


Tímto krémem ozdobené cupcakes můžete ještě doladit čerstvým ovocem. Chuťově je tak ještě pozvednete.
Comments


bottom of page