top of page

Focaccia s arašídy a zeleninou

Množství pro 4 osoby


Recept na italskou focacciu byl jeden z prvních, které jsem na blog uložila. Peču ji už roky a pořád mě to baví. Dneska jsem ji naplnila. Nedávno jsem totiž koupila pelyněk kavkazský, což je bylinka na kebab. Říkala jsem si, že ji přidám do bylinkového dresinku. Dochutím jím zeleninu s arašídy a naplním kapsy právě z focaccii. Povedlo se.

Připravte si focaccii podle tohoto receptu. Upečte si 8 kapsiček, které budete následně plnit (4 rozkrojené placky).


Na naplnění budete potřebovat:

#majonéza 100 g

Je možné si ji připravit podle tohoto receptu. Pod tímto odkazem najdete superjednoduchý recept jak na klasickou majonézu nebo na veganskou z kešu oříšků.

#jogurt 100 g

#pelyněkkavkazský malý svazeček

Této rostlince se říká kebab bylinka. Není ale až tak známá. Můžete ji klidně vynechat.

#dobromysl malý svazeček

#rajčata cherry 8 kusů

#ledovýsalát 1/2 hlávky

#mrkev 1 kus

#ředkev bílá 1 kus

#arašídy pražené nesolené 200 g


Jogurt smíchejte s majonézou a nasekanými bylinkami.


Mrkev a ředkev oloupejte a nakrájejte julienne škrabkou na tenké nudličky případně nastrouhejte na hrubém struhadle. Ledový salát nakrájejte najemno. Rajčata rozpulte.


Teď už jen naplnit kapsy.Dočetli jste až sem?

Líbil se vám článek?

Pomohl vám?


Můžete mě podpořit tím, že za něj zaplatíte. Částka je volitelná.


Stačí načíst tento kód pro platbu v mobilním bankovnictví.


Děkuji 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page