top of page

Kešu nápoj

Množství do 500 -1000 ml lahve podle zvolené hustoty


Kešu nápoj je jeden z nejkrémovějších rostlinných nápojů, který si doma můžete vyrobit. Na začátek doporučuji udělat si nápoj hustější a případně ho doředit vodou na požadovanou konzistenci. Záleží, na co ho chcete použít.


Já nápoj vyzkoušela třeba

Jaké další rostlinné nápoje jsem zkoušela? Třeba makový.


#kešu 100 g

#voda 400 - 900 ml podle požadované konzistence

#sůl špetka


Kešu večer namočte do studené vody a nechte stát při pokojové teplotě do rána.


Druhý den vodu slijte, nalijte čistou (400 - 900 ml) a přidejte špetku soli. Na začátek doporučuji udělat si nápoj hustější a případně ho doředit vodou na požadovanou konzistenci. Záleží, na co chcete nápoj použít.


Mixujte tak dlouho, až v nápoji neuvidíte žádné kousky kešu a bude krásně hladký. Lepší je použít klasický vysokorychlostní mixér namísto ponorného. S ponorným to jde sice taky, ale je potřeba mixovat déle.


Je-li třeba, výsledný nápoj ještě přeceďte přes plátýnko.


Pokud budete nápoj pít jen tak, můžete ho ještě dosladit medem či sirupem.


Nespotřebovaný nápoj nalijte do sklenice a zavíčkujte. V lednici vám dva tři dny vydrží.

 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálný nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page