top of page

Morning Glory

Množství pro 2 osoby


Morning Glory patří k mým nejoblíbenějším asijským jídlům. Je velmi jednoduché. Má to však jeden háček. Vodní špenát neboli Morning Glory se špatně shání. Narazila jsem na něj zatím jen v Sapě. S úspěchem jsem ho ale nahradila mangoldem. Každopádně až budete v té Sapě, kupte si vodní špenát v krámku u brány číslo 4 a udělejte si tohle báječné jídlo. V Thajsku se používá jako příloha nebo jako samostatné jídlo. Já ho mám ráda s jasmínovou rýží.


#vodníšpenát (Morning Glory) 2 svazky (cca 240 g)

Lze nahradit mladým mangoldem. Jen počítejte s tím, že byste ho měli před použitím na rozdíl od vodního špenátu ještě spařit horkou vodou.

#čilipapričky čerstvé 6 kusů

#česnek 8 stroužků

#shoyu sójová omáčka 5 lžic

#miso pasta ze sóji 1/2 lžičky

Pokud vám nevadí použít ústřicovou a rybí omáčku, pak použijte místo tamari je. Pro autentickou chuť se hodí také pasta ze sójových bobů. Tu jsem ale zase nenašla bez glutamátu. Proto jsem použila miso.

#cukr 1 lžíce

#slunečnicovýolej 6 lžic


Vodnímu špenátu odkrojte konce stonků (cca 2 cm) a promačkejte ho naplocho nožem. Nakrájejte po 4 cm. Konec s lístky může být delší. Čili papričky podélně rozkrojte - pro menší pálivost můžete vyndat semínka, česnek oloupejte a nakrájejte na plátky.


Shoyu sójovou omáčku, miso pastu a cukr rozmíchejte v malé mističce.


Na pánvi rozpalte olej a přidejte čili a česnek. Chvíli restujte a pak přidejte vodní špenát. Stáhněte plamen. Přidejte obsah mističky a opékejte dokud špenát není na skus. Neměl by být rozvařený ale ani syrový.


Skvěle se k tomu hodí #jasmínovárýže nebo konjakové nudle #shirataki a pražené #arašídy.


 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuálně vypsané kurzy vaření. Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším? Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to. Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.

bottom of page