top of page

Pak choi s arašídy a shimeji houbičkami

Množství na 2 porce


Měla jsem na to šílenou chuť! Na něco pálivého a zároveň svěžího. Pohledem do lednice a na koriandr rašící na zahrádce vznikla tahle kombinace.#pakchoi 1 kus

#arašídy pražené loupané 80 g

#shimeji houbičky 150 g

Můžete ji buď koupit nebo si ji doma vyrobit podle tohoto receptu. Pokud použijete kupovanou, opatrně s dosolováním.

#mrkev jeden menší kus

#limetka 1 kus na dochucení

#sójováomáčka Tamari 2 lžíce

#sezamovýolej 2 lžíce

#cukr 1 lžička

#koriandr čerstvý 1/2 svazečku


#nudle široké rýžové 200 g

Dají se sehnat celkem běžně. Většinou na nich najdete nápis phở a tím je snadno identifikujete ;-)


Nudle namočte asi na 30 minut do studené vody.


Nudle slijte a vložte do osolené vroucí vody. Vařte 2 minuty a pak propláchněte studenou vodou. Klidně je v ní můžete i nechat. Počkají tam, než připravíte zeleninu s arašídy a houbičkami.


Zelí pak choi nakrájejte na kousky, mrkev na tenké nudličky, čili papričku a jarní cibulku našikmo také na kousky, shimeji houbičkám odkrojte spodky. Toto jídlo je velmi rychlé, bude hotové do 5 minut, proto je potřeba mít vše předem pokrájené.


Na pánvi na sezamovém oleji nejdříve zprudka orestujte mrkev a houbičky. Pak přidejte kari pastu, rozmíchejte. Na pánev dejte i jarní cibulku, pak choi, čili papřičku a arašídy. Chvíli opékejte a pak vypněte plamen. Na pávni dochuťte sójovou omáčkou, cukrem, limetkovou šťávou a případně ještě dosolte.


K zelenině přidejte i nudle, aby se na pánvi prohřály a podávejte. Na dochucení můžete na talíř či misku ještě přidat kousek limetky.
Comments


bottom of page