top of page

Slider s marinovaným tofu a kimči

Množství pro 4 osoby


Je to vlastně takový malý burger, ale buďme světoví a říkejme tomu slider :-) Nabádá mě k tomu můj muž. Prý teď na sliderech jede celá Amerika. Podle mě je tohle to nejlepší jídlo, který jsem kdy připravila. Přitom taková blbost, co? A pokud vás už trochu štvu s kimči, tak se omlouvám, ale když mě tak moooc chutná!Nejdříve budete potřebovat poloviční množství bramborových houstiček z tohoto receptu.


A dále:

#tofu natural 250 g

#med 3 lžíce

#tamari sójová omáčka 4 lžíce

#slunečnicovýolej 3 lžíce


Tofu nakrájejte na 8 plátků a naložte je na čtvrt hodiny do uvedených surovin, které jste předtím promíchali. Pak tofu opečte na pánvi.


#kimči 350 g


To si připravte podle tohoto receptu do zásoby. Nebudete litovat.


#vejce 4 ks

#čili paprička 1 ks

#sůl


Připravte z nich volská oka, osolte a okořeňte je nasekanou čili papričkou


#majonéza 4 lžíce připravené podle tohoto receptu

#čilisladkokyseláomáčka 1 lžíce


Majonézu a kečup smíchejte dohromady.


Burgerové houstičky opečte na sucho z obou stran, nejdříve dejte tofu, majonézu s kečupem, vejce a nakonec kimči.Dočetli jste až sem?

Líbil se vám článek?

Pomohl vám?


Můžete mě podpořit tím, že za něj zaplatíte. Částka je volitelná.


Stačí načíst tento kód pro platbu v mobilním bankovnictví.


Děkuji 

Líbí se vám moje recepty, ale netroufnete si na ně sami? Chtěli byste se je se mnou naučit? Třeba i s vašimi přáteli? Napište mi na zuzana.citkova@gmail.com a vymyslíme kurz šitý přímo na míru vám. Nebo se mrkněte na aktuální nabídku kurzů vaření.


Ve svých receptech se snažím používat co nejvíce biopotravin. Pokud to jde, nakupuji bez obalu. Přestože mám ve svém okolí několik biofarem, zahrad a obchůdků, které se snažím podporovat, nakupuji i v supermarketech. Někdy je z toho všeho pěkný konflikt v hlavě. Co je bio, je často balené. Co je lokální, nemusí být bio. Čerstvé bio je někdy v lepší kvalitě v supermarketech. A tak dále... Jak to řeším?


Hodně zeleniny a ovoce si vypěstuji sama, dostanu od rodiny či známých, následně zpracuji, zavařím, zamrazím nebo usuším. Na tom docela dost ujíždím a baví mě to.


Sledujte mě na sociálních sítích, ať vám nic neunikne. Jsem na FACEBOOKU i INSTAGRAMU.


bottom of page